2023 liepos 10d.

Nacionalinis susivienijimas (NS) paprašė Generalinę prokuratūrą pateikti statistiką apie ikiteisminius tyrimus, susijusius su pedofilijos nusikaltimais, įvykdytais 2020–2022 metais. NS siekia sužinoti, kokiomis proporcijomis bylose figūruoja tos pačios ir priešingos aukoms lyties įtariamieji.

„Pastaruoju metu viešumą pasiekia vis daugiau pedofilinio pobūdžio nusikaltimų. Arba tai pokytis žiniasklaidos ar prokuratūros viešinimo politikoje, arba išgyvename tokių nusikaltimų antplūdį. Matome neatidėliotiną poreikį imtis priemonių, kurios leistų pažeidžiamų asmenų gerovę ir kovoti su tokiais šiurpiais nusikaltimais. Kartu laikome būtina kuo geriau suvokti šį reiškinį ir tendencijas, seksualinių nusikaltimų prieš nepilnamečius prigimtį. Šis klausimas sulaukia daug spekuliacijų ir diskusijų visuomenėje. Yra labai svarbu, kad galėtume faktais atsakyti į kylančius klausimus ir priimti tik faktais grįstus sprendimus“, – kreipimąsi komentavo Nacionalinio susivienijimo vicepirmininkas dr. Vytautas Sinica.

Nacionalinis susivienijimas prašo pateikti apibendrintą ir nuasmenintą statistinę informaciją, o ne asmens duomenis, gerbiant su šiomis bylomis susijusių asmenų privatumą ir konfidencialumą. Partija prašo Generalinę prokuratūrą neatidėliojant pateikti prašomą informaciją, kuri prisidėtų prie pastangų sprendžiant pedofilijos problemą, užtikrinant visų piliečių ir ypač vaikų saugumą mūsų visuomenėje.

358563099 841494407491907 1937654519812009692 n
Share This