Birželio 3 dieną kviečiame paminėti Sąjūdžio įkūrimą prasmingiausiu būdu: žvelgiant į šiandienos Lietuvą Sąjūdžio tikslų šviesoje. 1988 metų birželio 3 dieną Sąjūdžio iniciatyvinė grupė įkurta siekiant ne tik tautos nepriklausomybės ir išsivadavimo iš okupacijos. Sąjūdžio programoje, be kita ko, įtvirtinti laisvės nuo diktatūrinių suvaržymų, nuo ekonominio pavergimo ir nuo komunistinės ideologijos siekiai.

Sąjūdžio programa – išskyrus pačios nepriklausomybės paskelbimą ir išsivadavimą iš okupacijos – niekada nebuvo įgyvendinta. Šiandien kaip reta akivaizdžiai einama priešingu keliu:

-Ekonomiškai esame verčiami „nepriklausomų“ elektros tiekėjų įkaitais, priversti „privalomai laisvai“ pasirinkti privačius tiekėjus, kurie visi tiekia elektrą su milžiniškais antkainiais be jokio valstybės reguliavimo. Po rinkos pasirinkimo iliuzija gyventojai pajungti naujos rūšies išnaudojimui;

-Ideologiškai esame verčiami pripažinti esant šeima tai, kas šeima niekada nebuvo, nėra ir negali būti. Valdantieji buldozeriu „stumia“ vienalytės partnerystės įteisinimą, reiškiantį, kad šeima Lietuvoje bus laikomi nebe vien vyras ir moteris. Priėmus šį įstatymą, vaikai neišvengiamai bus mokomi naujosios šeimos sampratos, o suaugusieji privalės ją pripažinti arba bus baudžiami už „neapykantos skleidimą“. Kaip ir sovietmečiu primetama tikrovei prieštaraujanti ideologija, o gyventojai verčiami ją išpažinti;

-Politiškai esame nutildomi ir paliekami be pamatinių pilietinių teisių. Be jokio pagrindo paskelbta nepaprastoji padėtis Lietuvoje pilietines laisves pavertė priklausomas nuo valdžios malonės. Be teismo galima uždaryti žiniasklaidos priemones, bausti už nuomonę, savivaldybės laisvos leisti ar neleisti viešus susibūrimus. Tai sukuria tobulas sąlygas valdžiai priiminėti visuomenei žalingus ir palaikymo neturinčius projektus be jokio pasipriešinimo.

Sąjūdis kovojo už kitokią Lietuvą ir paliko mums programą, aiškiai liudijančią, kokia Lietuva turėjo būti. Šiandien kuriama tos Lietuvos karikatūra. Negalime tylėti to akivaizdoje. Birželio 3 dieną 16:00 valandą susirinkime Kudirkos aikštėje ir apginkime save kaip laisvus ir mąstančius piliečius.

Share This