2022m. rugpjūčio 31d.

Šiandien nuskambėjo žinia, kad dalyvausiu Vilniaus mero rinkimuose. Ir tikrai dalyvauju!

Nesimėgauju rinkimais, juos lydinčiais purvo kibirais, bet dar labiau kankina žiūrėti į tai, kaip ypač pastaraisiais metais meras užsimojo naikinti miesto veidą ir vilniečių gyvenimą. Vilnius yra nuostabus miestas – turtingas gamta, istorija ir gyventojų pajamomis. Vilnių būtina išsaugoti, puoselėjant jo stiprybes ir nesileidžiant į paikus eksperimentus. Išsaugoti ne tęsiant, kas daroma, o būtent saugant nuo dabartinės PR akcijų valdžios, nuo miesto vyriausiojo architekto. Vilnius turi būti modernus ir žengti su laiku ten, kur tai prasminga, ir puoselėti tai, kas laiko pokyčiams nepasiduoda. Liberalams sunku suprasti, bet yra ir tokių dalykų.

Mano akimis, Vilniaus valdžia nejaučia ir nesupranta Vilniaus, neatsitiktinai vis kartodama tą patį burtažodį, kad tai multikultūrinis miestas. Tai nėra klaida, Vilniuje daug tautų ir jų pėdsakų. Bet potekstė tariant tą žodį kita. Kai Vilnius tau joks, ne vienintelis ir ypatingas, o tik svetima, nors tikrai gera vieta gyventi, geriausia, kaip gali jį apibūdinti, yra „visoks“. Su tokiu Vilniumi gali eksperimentuoti, jo miškus keisti neprigyjančiais gėlynais, švaistyti pinigus gatvių siaurinimui ir amžiniems grandioziniams projektams. Gali nerasti laiko šildymo ir švietimo problemoms, už šimtus tūkstančių renovuoti mero ofisą. Ir tau neskauda, gal net džiugina. 

Man Vilnius yra šaknys ir pilnatvės sąlyga, miestas, be kurio neįsivaizduoju gyvenimo. Pasigyriau, nes iš tiesų džiaugiuosi, kad proseneliai gyveno čia nuo XIX amžiaus (buvo pasitraukę per Lenkijos okupaciją). Gimiau ir augau Vilniuje, tik su juo sieju ateitį. Turbūt niekas neįtars (nors gal ir įtars), kad dar 2015 metais skelbdamas Vilniaus vaizdų nuotraukas „We love Lithuania“, tą dariau ruošdamasis šiems rinkimams. Skelbiau jas, nes tiesiog myliu Vilnių, jo stogus, kalvas ir kiemus, jo istoriją, kuri taip dažnai iškraipoma. 

Todėl man pikta matant dabartinės miesto valdžios kryptį, taip pat matant tai, kad nė viena parlamentinė partija nežada rimtai jos keisti ir griežčiau oponuoti. Vieni – nes koalicijos partneriai, kiti – nes anksčiau darė panašiai ar net tą patį. Alternatyvos klaikiai panašios, net kai pavardės dar nežinomos. 

Išsilavinimas ir kompetencija neleidžia apsimesti, kad nieko negaliu dėl to padaryti. Galiu. Išmanau politiką ir, nors savivalda nebuvo mano specializacija, ilgiau pasigilinus ji baigia tokia tapti. Kaip partija būtent Vilniuje rinkome daugiausiai palaikymo ir bent Vilniaus taryboje tiesiog privalome būti. Bet galima padaryti daug daugiau. 

Specialiai nenoriu leistis į programinius klausimus, nes juos reikės pristatyti vėliau – išsamiai ir atskirai. Tezės be pagrindimo tik užmaišytų nesusipratimų katilą. Kiek savivaldoje turi vietos reikštis politinės pažiūros bendraisiais vertybiniais klausimais ir tai aktualu, mano pažiūras žinote ir galite pagal jas vertinti. Taip pat jau ne kartą straipsniuose ir laidose kalbėjau apie tai, ką laikau esant ydinga dabartinio mero politikoje. Tai neabejotinai bus ir programoje, nė vienos tezės neišsižadu. 

Atskiros pastabos apie pažiūras turbūt reikalauja vienintelis Ukrainos klausimas. Šiandienos naujieną apie kandidatavimą portalų paskyrose lydėjo komentarai apie mano tariamą prokremliškumą. Nežinau, kiek jų nuoširdūs, o kiek jau kitų partijų vykdoma agitacija. Neturiu geresnio įrodymo apie savo požiūrį į Putiną ir į Ukrainą, kaip savo viešus tekstus, kalbas laidose (įskaitant užsienio televizijose), nuolatines agitacijas aukoti Ukrainos kariams. Mane sekantys nesuabejos, bet pirmąkart užsukę į mano paskyrą ir visgi abejojantys, tiesiog peržvelkite pastarojo pusmečio įrašus karo tema. Dar geriau, peržvelkite į 2014 metų įrašus – tada žmonės dar nebuvo tiek atsiskleidę. Ne taip lengvai rasite nuoseklesnį ukrainietiškojo nacionalizmo laisvės kovos šalininką ir rusiškojo imperializmo agresijos priešininką. 

Reikia pasakyti pastabą. Kas mane pažįsta ne iš viešojo gyvenimo, tikrai žino, kad niekada nekalbu ir nerašau su patosu. Todėl jeigu kokie mano žodžiai atrodo perdėti ir reklaminiai, susipažinkime: taip nėra. Dėl Vilniaus galiu net sudalyvauti rinkimuose. Nes gal prie Vytauto būtų geriau. 

Na, o jeigu perskaitėte, susidomėjote ir galvojate, kad mano dalyvavimas šiuose rinkimuose gali būti geras dalykas Vilniui ir jo gyventojams, turiu du pasiūlymus, gal net ir tris. 

Pirma, apmąstykite savo pastabas miesto valdymui ir turimus siūlymus, kas turėtų būti daroma kitaip. Atsiųskite man į [email protected]. Artimiausiu metu perfiltruosiu ir įvertinsiu daugybę informacijos miesto tematika. 

Antra, jeigu pritariate mano veiklai ir kandidatūrai, prisijunkite prie savanorių komandos. Galite padėti savo laiku, jėgomis, žiniomis ir kompetencijomis. Net suvesdami su žmonėmis, kuriuos, jūsų manymu, būtina išklausyti kandidatuojant šiuose rinkimuose. Mes tikrai „eisime į žmones“ nuo durų iki durų, bet mes ir analizuosime daugybę informacijos įvairiais klausimais. Darbų bus. 

Trečia, galbūt patys norite prisijungti prie mūsų partijos ir komandos. Gal jau seniai norėjote, bet trūko pakvietimo, impulso, aplinkybių. Čia jūsų kvietimas ir aplinkybės. Ateikite dabar, užpildykite paraišką komentare esančioje nuorodoje. Kiekvienas po vieną miesto vagos nepakeisime. 

Portaluose paskelbtoje naujienoje apie mano kandidatavimą parašyta kiek daugiau, tad susidomėjusius ar kaip tik skeptikus kviečiu nepatingėti ir ją atsidaryti. 

Share This