2024 balandžio 11d.

EP vakar priėmė ES Migracijos ir prieglobsčio suteikimo paktą. Už balsavo 301 EP narys, prieš 269, 51 susilaikė (susilaikiusiųjų balsai EP neskaičiuojami)

Politine prasme tai iš esmės reiškia du dalykus:

a) įvedama vieninga ES prieglobsčio suteikimo ir grąžinimo sistema,  kas reiškia, jog ES šalys narės, kovodamos su nelegalia migracija, negalės įvesti papildomų nacionalinių taisyklių. Anksčiau šį klausimą reguliavusi ES direktyva leido ES šalims narėms pasirinkti kovos su nelegalia migracija priemones (fizinis barjeras, išstūmimo politika). Dabar šis klausimas bus reguliuojamas tiesiogiai ES šalyse narėse taikomo ES reglamento pagrindu, kuris neleis ES šalims narėms taikyti specialių, ES reglamente nenumatytų priemonių. Tai reiškia, jog ES išorinių sienų kontrolės klausimas iš esmės tapo nebe ES šalių narių, o centrinės Briuselio valdžios reikalu

b) ES Migracijos ir prieglobsčio suteikimo paktu įvedamas de facto privalomas solidarumo mechanizmas, pagal kurį šalys narės Europos Komisijai nusprendus, turės priimti tam tikrą nelegalių migrantų kvotą, ir bus atsakinga už nelegalių migrantų grąžinimą į jų kilmės šalį. ES šalys narės, nenorinčios savanoriškai priimti nelegalių migrantų, turės mokėti finansinę kontribuciją skirtą šių migrantų išlaikymui kitose ES šalyse narėse ir jų grąžinimui į kilmės šalį.

ES Migracijos ir prieglobsčio suteikimo paktą palaikė didžiosios EP frakcijos: Europos Liaudies partija (krikščionys demokratai), kuriems priklauso TS- LKD, LLS ir LSDP atstovai EP. Už paktą balsavo konservatoriai Juknevičienė, Kubilius ir Mažylis (skirtingai nuo frakcijos kolegų iš Lenkijos), liberalas P. Auštrevičius, socialdemokratai V. Blinkevičiūtė ir J.Olekas.

Prieš paktą balsavo EP alternatyvi dešinė, taip pat žalieji ir kraštutiniai kairieji, o taip pat kai kurie EP nariai iš ES šalių narių, susiduriančių su nelegalia migracija (Italijos, Graikijos). O štai valstietis  B. Ropė, priklausantis žaliesiems balsavime susilaikė (tokiu būdu atimdamas balsą prieš).

Tiesa, balsavimo prieš priežastys buvo skirtingos. Kairiųjų ir žaliųjų netenkino nepakankama migrantų apsauga, taip pat Reglamentu įvedama pasienio procedūra, pagal kurią migrantams, kuriems ji taikoma, neleidžiama atvykti į valstybės narės teritoriją, taip pat tai, jog įvedama grąžinimo procedūra, kurią reguliuos dar nepriimta Grąžinimo direktyva. Kitaip tariant, jie pasisakė už visų be išimties migrantų įsileidimo į ES politiką.

EP nariai iš ES šalių narių, susiduriančių su nelegalia migracija, pvz.  Italijos “Penkių žvaigždučių” partijos, ar Graikijos socialdemokratų atstovai nesutiko su Migracijos paktu tuo aspektu, jog jis nenumatė privalomo solidarumo mechanizmo, pagal kurį būtų įvesta pareiga privalomai perkelti migrantus į kitas ES šalis.

Alternatyviai dešinei priklausanti Europos konservatorių ir reformistų frakcija, o taip pat ES Parlamento nariai iš Lenkijos ir Vengrijos pasisakė prieš Migracijos paktą, pavadinę jį socialinės transformacijos projektu, kuris yra primetamas ES piliečiams, daugumoje atvejų neklausiant nei jų nuomonės, nei jų pritarimo.

Po balsavimo porai minučių EP darbas buvo sutrikdytas kairiųjų radikalų, pasisakančių už atvirų durų į Europą migrantams politiką.

Masinės migracijos skatinimas kelia grėsmę europietiškai tapatybei, europietiškam gyvenimo būdui, normoms, kultūrinėms tradicijoms.Tą galima pamatyti tose ES šalyse, kurios iki šiol taikė liberalią migracijos politiką (Švedijoje, Vokietijoje, Belgijoje, Prancūzijoje).

Nelegali migracija šiose šalyse veda prie visuomenės dezintegracijos, kenkia visuomenės saugumui. Šitos didžiulė nelaimės pasekmės jau matomos didžiuosiuose Europos miestuose, pvz. tame pačiame Briuselyje.

Didelis klausimas, ar šis bandymas centralizuotai kontroliuoti migraciją padės suvaldyti nelegalių migrantų srautus. Greičiau priešingai, Migracijos paktas siunčia žinutę nelegaliems migrantams, jog su jo priėmimu atsivers durys tose ES šalyse narėse, kuriose jos iki šiol buvo tvirtai uždarytos.

Rubikonas migracijos srityje peržengtas, tačiau tai tik proceso pradžia, bet dar ne pabaiga. Jį dar galima sustabdyti. Todėl svarbu, kas ateis į kitos kadencijos EP. Todėl nedvejokite ir pasirašykite už Nacionalinio susivienijimo dalyvavimą Europos Parlamento rinkimuose.

UŽ LIETUVIŠKĄ LIETUVĄ!

☑️ Jokių migrantų kvotų.

☑️ Jokio JTO migracijos pakto.

☑️ Jokio Europos komisarų atsiklausimo, ar galima uždaryti sienas nelegalams.

☑️ Šalių teisė be politinio spaudimo saugoti savo sienas, taikyti griežtą integracijos, provalstybišką istorinės atminties ir valstybinės kalbos politiką turi būti neliečiama.

Nuoroda čia: https://rdm.rinkejopuslapis.lt/kandidatu-paremimas/1866/78348/kandsar

Share This