2024 vasario 8d.

Vilniaus miesto savivaldybės tarybos narys Almantas Stankūnas kreipėsi į Vilniaus merą Valdą Benkunską ir administracijos direktorių Adomą Bužinską, reikalaudamas informacijos apie sustabdytų statybos darbų, sutarties kainos indeksavimo ir statybos darbų pabaigimo termino nukėlimo teisėtumą. 

A. Stankūnas taip pat primena, kad iki šiol nėra pateikta jo sausio 3 dieną pareikalauta informacija apie Nacionalinio stadiono koncesininko „BaltCap“ fondo finansinę padėtį ir galimybes įvykdyti koncesininko įsipareigojimus Vilniaus miesto savivaldybei (VMS). 

„Kyla klausimas, ar planuojami koncesijos sutarties pakeitimai, perleidžiant sutarties vykdymą kitai įmonei ir keičiant objekto charakteristikas, yra teisėti ir galimi nevykdant naujo viešojo pirkimo ir negaunant naujo statybas leidžiančio dokumento. Reikalauju pateikti sprendimo dėl esamos koncesijos sutarties tęsimo palyginimą su alternatyviu sprendimu, kai VMS vienašališkai nutraukia koncesijos sutartį dėl Koncesininko kaltės ir tęsia projekto įgyvendinimą įprastu rangos darbų pirkimo būdu, o darbų vykdymą iš dalies finansuoja dabar veikiančio Koncesininko išduota sutarties įvykdymo garantija ir VMS priteistomis netesybomis iš Koncesininko“, – teigia Almantas Stankūnas. 

Vilniaus miesto tarybos nario teigimu, vis akivaizdžiau, kad VMS administracijos siūlymai indeksuoti sutarties kainą ir nukelti statybų pabaigimo datą nėra pagrįsti teisėtais Koncesininko reikalavimais ir yra esminiai sutarties pakeitimai. 

„Todėl VMS turi pasirinkti mokesčių mokėtojams naudingiausią sprendimą, kuris, mano įsitikinimu, būtų sutarties nutraukimas dėl Koncesininko kaltės ir Nacionalinio stadiono projekto įgyvendinimas etapais, perkant statybos darbus pagal įprastą praktiką. Jeigu Vilniaus meras siūlys tęsti esamą koncesijos sutartį, indeksuojant jos kainą ir nukeliant statybos pabaigimo datą, kelsiu klausimą dėl asmeninės politikos atsakomybės už visuomenei padarytą žalą,“ – aiškina A. Stankūnas.

Primename, kad bendra Nacionalinio stadiono statybų vertė su finansavimo dalimi yra 156 mln. eurų, o bendra 25 metų trukmės koncesijos sutarties vertė siekia 280 mln. Eurų. 

Nacionalinis susivienijimas dar 2021 metais paskelbtame teisiniame sutarties vertinime rašė, kad yra didžiulė stadiono statybos darbų išbrangimo rizika, o pati sutartis ydinga ir neatitinka viešojo intereso. Vertinime nurodyti nuogąstavimai pildosi ir kyla įtarimų, kad projekto kainą galimai siekiama padidinti neteisėtu būdu. 

Share This