2022m. kovo 5d.

Kairysis aktyvistas Karolis Vyšniauskas pradėjo, o mažumų teisių kovotoja Birutė Sabatauskaitė pasigavo skelbti mane, Pro Patria ir Nacionalinį susivienijimą esant a) rasistais; b) susijusiais su Rusija. Viskas dėl pridėtojo plakato apačioje. Verta trumpai atsakyti. 

Pasisakyti už nelegalių migrantų iš Artimųjų Rytų siuntimą namo ir už karo pabėgėlių iš Ukrainos priėmimą nėra rasizmas. Aš/mes būtent taip pasisakome – Azijos ir Afrikos nelegalai namo, visa pagalba bėgantiems ukrainiečiams. Tai niekaip nėra susiję su jokia odos spalva ar kitais fiziologiniais bruožais. Tai net niekaip nėra susiję su kultūra ir religija, nors esu labai argumentuotai įsitikinęs, kad didelės musulmonų bendruomenės Europoje integruotis ir sugyventi negali ir tokia masinė imigracija būtų/yra milžiniška problema. 

Ukrainiečius priimti, o islamo šalių migrantus siųsti namo siūlau, nes a) ukrainiečiai iš tiesų bėga nuo karo, jiems iš tiesų pavojinga jų šalyje; b) ukrainiečiai bėga į artimiausias šalis (absoliuti dauguma – Lenkiją), o ne rankiojasi pagal didžiausias išmokas ir gerovę Vakaruose; c) ukrainiečiai bėga, NES karas ir KOL karas, jų vyraujanti nuostata yra grįžti namo, kai karas pasibaigs; d) ukrainiečiai bėga moterys ir vaikai, o vyrai kovoja už savo šalį – tik kvailas ar piktybinis gali sakyti, kad taip yra, nes Ukraina neišleidžia vyrų iš šalies. Vyrai nenori pabėgti iš šalies, priešingai, 66 tūkstančiai ukrainiečių emigrantų jau grįžo į šalį ją ginti! Žodžiu, trumpai tariant, ukrainiečiai yra tikri karo pabėgėliai ir jiems tikrai reikalingas prieglobstis. Lietuva vis tiek formaliai neprivalo jų priimti, nes nesame jiems pirma saugi šalis. Bet moraliai turime tą padaryti, nes ukrainiečiai yra tikri pabėgėliai ir tai yra teisinga ir garbinga. 

AVvXsEgm2gmPaRZ5LjtcWBefni hckgO8 gawMLNx6C51Nw nVBTsat8eQ5iR7vTmFUBHMzEysaMdNjThL4oN90WkGpOAbfttY0ntFd0uwVK iwDupbkHEp91l hxhiMocaBqEoXoUwK4PI71WM51Uch7qPuuaJS HPCyoBh3gQs065LGGRlfnKd 4kxJxhfrg=w512 h640

Su islamo šalių migrantais viskas yra priešingai. Bėgama ir iš kariaujančių ir iš visiškai saugių šalių, bėgama į kitą pasaulio kraštą, nes čia geriausi gerovės standartai, bėgama, nes atsirado proga europinei gerovei gauti (ar patikėta, kad taip yra), nors karas jų šalyse vyko seniausiai ir prieglobsčio Lietuvoje nereikėjo. Bėgama su tikslu pasilikti, o ne grįžti atkurti savo tėvynių. Bėga absoliuti dauguma jauni vyrai, o ne moterys ir vaikai. Masiškai meluojama apie savo kilmę, dokumentus, gyvenimo aplinkybes. Net jeigu tai būtų tikri karo pabėgėliai, Lietuva neturi pareigos jų priimti, nes nėra jiems nė iš tolo pirma saugi šalis. Bet dėl išvardytų priežasčių, nėra ir moralinės pareigos. 

Jeigu kas nors abejoja visu tuo, kas išvardyta, bet yra dabartinės valdžios šalininkai, patikėkite bent savo valdžia – per pusmetį visi tie žmonės turėjo būti patikrinti ir iš daugiau nei 4000 nelegalų vos kelių prieglobsčio prašymai buvo pripažinti pagrįstais. Ne „rasisto“ Sinicos, o liberaliosios valdžios oficiali išvada, jog 99 proc. nelegaliai kirtusių sieną nebuvo jokie pabėgėliai. Nėra jokių priežasčių galvoti, kad situacija kitokia tarp likusiųjų, kurių Lietuva nebeįleido. Mąstant galva, o ne širdelėmis, visa tai gana akivaizdu. Tiek apie „rasizmą“. 

Ne mažiau įdomus K. Vyšniausko teiginys, kad „Pro Patrios vaikinai įsisukę į anti-LGBTQ programas už kurių galiausiai kyšo Kremliaus ausys ir Putino draugų pinigai“. Tą sakydamas, jis remiasi liūdnai pagarsėjusio informacija prekiavusio buvusio žurnalisto Šarūno Černiausko metų senumo „tyrimą“ portale SIENA. „Tyrime“, iš dalies finansuotame Atviros visuomenės fondo, plačiai išvedžiojama, kad įvairios šeimų ir tėvų organizacijos darė projektą, kuriame dalyvavo ir „Pro Patria“ (aš asmeniškai) ir kad to projekto metu vykta į konferenciją VAKARUOSE (Italijoje), kur dalyvavo ir kažkokie Rusijos oligarchai. Joks „Pro Patria“ atstovas niekada į tą renginį iš projekto ar ne projekto nevyko, renginys buvo europiečių, jame dalyvavo ir keli rusai ir iš to išvedama teorija, kad už „Pro Patria“ veiklos „kyšo Kremliaus ausys ir Putino draugų pinigai“. Silpna, bet leftistams patinka tokie išvedžiojimai. 

Šiomis dienomis valstybei pagaliau griežčiau pasižiūrėjus į Rusijos propagandos kanalus Lietuvoje, kairiesiems aktyvistams tiesiog sopa ir niežti nuo to, kad jų taip nekenčiamos konservatyvios organizacijos kaip „Pro Patria“ yra absoliučiai antiputiniškos ir jokių sankcijų sulaukti negali. Jie labai norėtų tokias sąsajas sukurti. Bet drąsos tiesiogiai apkaltinti Rusijos finansavimu kaip nėra, taip nėra. 

Belieka insinuacijos pagal to paties Kremliaus propagandos šablonus, vadinimas neonaciais ir fašistais – irgi pagal to paties Kremliaus propagandos šablonus. Kairieji nacionalistus Lietuvoje vadina ir vaizduoja lygiai taip pat, kaip Putinas vaizduoja Ukrainos valdžią, kaip Baltarusijos TV aną vasarą vaizdavo mane. Stebuklingi sutapimai.

K. Vyšniauskas ir kiti, manantys ar norintys kitus įtikinti, kad „Pro Patria“ ar aš pats kaip nors susijęs su Kremliumi ir gaunu jo finansavimą, tiesiog tą tiesiai be dviprasmybių ir parašykite. Bus galima išsiaiškinti kartą ir visiems laikams. 

Share This