2023 liepos 3d.

Nekalbėsiu apie poetų apdainuotus įspūdingo grožio ankstyvo rudens miglotus rytmečius. Išgiedrėjančius kylant saulei. Nekalbėsiu ir apie miglą akyse, kuri dingsta po kataraktos operacijos. Migla akyse gali atsirasti ir dėl kitų, pačių įvairiausių priežasčių. Palikime tai medikams.

Tačiau žymiai pavojingesnis ir dažniau sutinkamas politinis miglotumas. Čia viskas priklauso nuo politinių akinių. Per vienus miglos nesimato, o per kitus matosi. Keista – jokios miglos nėra, o ji matosi. Tiesa, akiniai ypatingi – optikos centre tokių negausi. Kai kuriems akinių net nereikia. Regos ypatumai įgyjami keičiant kailį. Yra toks visažinis politinis apžvalgininkas, savo laiku buvęs karštas komsomolcas, kuris su akiniais ar be jų tiesiog zoologiškai Prezidento nekenčia. Nereikia šiam ir išsižioti, kai apsipila migla ir staiga pasmirsta it koks skunsas.

Tačiau grįžkime prie protarpinio regos aptemimo. Štai neseniai Prezidentas metiniame pranešime, gal pirmą kartą taip aiškiai ir tiesiai išsakė palaikymą tradicinei šeimai. Tačiau vienam iš Seimo pačių didžiausių demagogų tai pasirodė miglota. Še tau – net aršiausiems maršistams ir Pride eisenos dalyvių fanams Prezidento pozicija abejonių nesukėlė, o jam kelia.

Tai ką gi migloto tais keliais sakiniais pasakė Prezidentas? Neįžeisdamas niekieno jokių jausmų, neanalizuodamas kokių žmogaus teisių dera laikytis, o kurios įsikalbėtos, tiesiog davė suprasti, kad tradicinė šeima, susaistyta santuokos ryšiais, yra pagrindinis valstybės ramstis. Tai vienintelė ir nepakeičiama institucija ,,gaminanti“ visaverčius valstybės piliečius. Todėl pasiūlė ją laikyti prioritetu.

Pasiūlė tai kas per tradicijas, pasakas, padavimus ir patarles iš kartos į kartą perduodama ir saugoma visose tautose. Tai ką tūkstančiais tyrimų patvirtino mokslininkai. Tai ko negalima paslėpti po jokia migla. Ko negalima ignoruoti nei mums nei politikams. Tai nusikaltimas prieš tautą ir valstybę.

Esu apie tai jau rašęs www.pozicija.org . Nesikartosiu. Suprantama, už pasisakymo ribų liko tai kas nėra taip svarbu valstybei ir jos egzistavimui. Netikiu, kad senam politikos vilkui reikia aiškinti kokia talpi diplomatinė kalba, drąsiai prilygintina poezijai.

Esu įsitikinęs, kad viską jis suprato ir miglą pats gamina dumdamas rinkėjų akis.

Share This