2024 kovo 28d.

Skaitau straipsnį, ir džiaugiuosi kartu su nac. transliuotoju dėl šio Švedijos miesto – tai „šiuolaikinio verslo meka“, „dviratininkų rojus“, „žaliosios oazės“ ir, kaip rašo LRT, įvairovės miestas. Suprantu, konkurso metu ten sugužės keistų spalvingų įvairenybių, tačiau LRT nutylėti vietiniai subtilumai verti pagarsinimo.

Malme LRT

Miestas didžiuojasi savo multikultūriškumu, beveik pusė jo gyventojų yra ne vietinės kilmės (kilę pagrinde iš Artimųjų Rytų, Afrikos, buv. Jugoslavijos) ir jaunesni nei 35 metai. Būtent pirmos, antros arba trečios kartos imigrantai savo kriminaline veikla iškovojo tvirtas pozicijas Malmei pavojingiausių Europos miestų kategorijoje (garbinga 11 vieta). Plečiasi paralelinė visuomenė, auga jaunimo nusikalstamumas (1/3 nusikaltimų atlieka nepilnamečiai), narkotikų prekyba ir vis akivaizdesnis darosi valdžios struktūrų neįgalumas. Musulmoniškasis gyventojų kontingentas demonstruoja savo integracinius sugebėjimus, didindamas gaujų karų, susišaudymų, plėšimų ir išprievartavimų statistiką. „Bombos yra Malmės gyvenimo dalis“, „panašu, kad miestas tampa panašesnis į Bagdadą nei į kitus Europos miestus“, „smurtas tampa norma“ ir pan. rašė ne lietuviški dienraščiai 2019 metais. Mieste per 2019 m. registruotos trys dešimtys sprogimų, 50 susišaudymų, nuo kurių nukentėjo atsitiktinės aukos. 2017 m. policijos vadas prašė miestiečių pagalbos, reikalams nesitaisant, 2023 metais tvarkai palaikyti pakviesta kariuomenė.

Švedijos gyventojų, kurių abu tėvai yra švedai 2022 m. buvo 65 proc., 35 proc. sudaro asmenys, kurių vienas arba abu tėvai yra kilę už Švedijos ribų. Kitaip sakant, migrantai. Jeigu teisingos mane pasiekusios žinios, pilietybė duodama išgyvenus šalyje 5 m., nėra reikalavimo išmokti švedų kalbą. Pastaruosius kelis metus Švedijoje fiksuojamas didžiausias gaujų karų aktyvumas per 20 metų. Iliustratyvus pavyzdys, 2022 metais Švedijoje buvo registruotas 391 susišaudymas, 62 iš kurių baigėsi mirtimi, 45 buvo sužeisti. Palyginimui, tais pačiais metais Norvegijoje nušauti 4, Danijoje – 4, Suomijoje – 2 asmenys. Tiek 2022 m., tiek ir 2023 metais fiksuota apie šimtas sprogdinimų ir 100 bandymų sprogdinti. Tai tik ledkalnio viršūnė, parodanti organizuoto nusikalstamumo Švedijoje mastus. Didžioji dalis ginklų gatvėse yra atvežta iš Balkanų, policija baiminasi situacijos kitimo į blogąją pusę, jeigu bus atrasti ginklų kontrabandos keliai iš Ukrainos.

Išties simbolinė vieta konkursui, pavadinimu Euro-vizija, kaip niekad taikliai iliustruoja kur gali atvesti atvirų durų politika ir kokios absurdiškos yra multikultūralizmo idėjos. Nueita taip toli, kad europinė tvarka, kaip mes suprantame tvarką miestuose, bus ginama kariuomenės pagalba.

Lietuvoje turime savų migracinių problemų. Didėja legali migracija iš post-sovietinių šalių, atnešanti rusų kalbos naudojimo augimą ir kelianti iššūkius saugumo situacijai. VSD vadovas akcentavo struktūrų nepajėgumą patikrinti tūkstančius atvykstančiųjų. Matydami blogus pavydžius, nekartokime klaidų.

Share This