Kaip žinoma, Lietuvos Respublikos Teisingumo ministerija po dokumentų pateikimo neregistravo Krikščionių sąjungos dėl steigėjų trūkumo. Nors paties R. Dagio girtasi surinkus 2700 steigėjų, galiausiai tinkamais pripažinta mažiau nei 2000. Be abejo, ši problema yra partijos vidaus reikalas.
Tačiau artėja Nacionalinio susivienijimo steigiamasis suvažiavimas ir situacija teikia vertingas pamokas. Visi būsimosios partijos steigėjai privalo aiškiai žinoti ir tiksliai deklaruoti savo galimą priklausomybę kitoms politinėms jėgoms, kad nepasikartotų klaida, kai steigėjai priklauso ir kitoms partijoms. Todėl yra labai svarbu išvengti painiavos ir nesusipratimų šiuo klausimu.
Mums yra žinoma, kad buriant Krikščionių sąjungos steigėjus buvo naudojami abejotini steigėjų telkimo būdai, kai net išsiskyrus būsimosios Krikščionių sąjungos ir Nacionalinio susivienijimo keliams, nevengta klaidinti būsimųjų KS steigėjų teigiant, jog jie taps bendros partijos steigėjais, kad čia „ta pati partija“, arba kad „steigėjai netampa nariais“.
Kai kurie KS steigėjai jais tapo suklaidinti, kad sutikdami jais tapti tik išreikš pritarimą naujos krikščioniškos partijos steigimui, bet netaps jos nariais. Dėl tokių mus pasiekiančių nusiskundimų kyla grėsmė, kad kai kurie iš tokių asmenų, patys to nežinodami arba neįvertindami reikalo svarbos, šiuo metu gali būti dviejų partijų steigėjais.
Informuojame, kad yra galimybė išspręsti šią problemą atsisakant tapti Krikščionių sąjungos steigėju. Norint tai padaryti, pakanka Teisingumo ministerijai elektroniniu paštu pasiųsti skenuotą laisvos formos prašymą išbraukti iš Krikščionių sąjungos steigėjų sąrašo kartu su skenuotu asmens dokumentu. Adresas prašymui siųsti: [email protected]
Nelikite suklaidinti.
Pagarbiai Nacionalinio susivienijimo suvažiavimo organizacinis komitetas

Share This