Balandžio 26 d. pradėjau dirbti kaip Vilniaus m. savivaldybės (VMS) tarybos narys, išrinktas pagal partijos Nacionalinis susivienijimas sąrašą. Iki dabar jau nuveikiau įvairių, kol kas dar neviešintų darbų:

  • Pasidomėjau dėl ginčo tarp gyventojų ir VMS dėl stacionarių pusiau požeminių šiukšlių konteinerių įrengimo vietos ir išsiunčiau oficialų užklausimą VMS administracijai dėl to.
  • Parengiau ir išsiunčiau laišką su svarbiais strateginiais klausimais AB Vilniaus šilumos tinklai.
  • Analizavau klausimą dėl automobilių stovėjimo aikštelės nuomos Sausupio g. 19 ir pateikiau oficialų užklausimą dėl jo VMS.
  • Dirbau su kitais klausimais ir vilniečių užklausimais.

Gegužės 11 d., kadangi esu vyriausias komiteto narys, pirmininkavau pirmajam VMS Aplinkos ir miesto paslaugų komiteto posėdžiui.
Tikiuosi, kad debiutas neprisvilo.

Tačiau atradau ir kaip ateityje pagerinti tokį savo darbą. Pavyzdžiui posėdžio metu, pamiršęs, kad nedirbantys VMS, bet stebintys posėdį, neturi prieš akis darbotvarkės nepagarsinau trečio klausimo, apie kurį diskutavome, pavadinimo.
Taip pat, reikėtų tiksliau ir energingiau kalbėti, nesusiklaidinant, kad posėdis vyksta kamerinėje aplinkoje.
Tas trečias klausimas buvo dėl minėtos aikštelės nuomos Sausupio g 19.
Džiugu, kad valdančiosios koalicijos komiteto nariai, atsižvelgė į mano pateiktus reikalavimus dėl trūkstamos informacijos ir pritarė mano siūlymui nukelti klausimo svarstymą, kol bus pateikti atsakymai. Svarstoma nuo apytikriai 3 min.
Siūlau verslui, kuriam gali būti aktualu nuomotis tokias aikšteles, pradėti domėtis tokia galimybe. Papildomai pasidomėjęs dabartiniu aikštelės nuomininku, sužinojau, kad netiesiogiai jis yra susijęs su viena iš pagrindinių Lietuvos pervežimo įmonių UAB Transimeksa.
Prieš 5 metus aukcione dėl minėtos aikštelės nuomos dalyvavo tik vienintelis šis dalyvis…
Pasirūpinsiu, kad šį kartą būtų konkurencija ir nuomos sąlygos leistų kuo labiau papildyti visų mūsų vilniečiai biudžetą, kurį valdo VMS.
Kita įdomi naujiena iš posėdžio yra, kad komiteto Pirmininko pavaduotoju valdantieji pasiūlė opozicinės socialdemokratų frakcijos narį. Tai buvo motyvuota noru padaryti komiteto darbą konstruktyvesniu ir produktyvesniu.
Noras pagirtinas, pasiūlymui pritariau, bet reikia nepamiršti ir politinės potekstės susijusios su faktu, kad valdantieji jau bandė vilioti socialdemokratus į savo koaliciją…
Na o tuo tarpu dar pasirūpinsiu, kad vilniečiai galėtų patogiai surasti planuojamų komitetų posėdžių darbotvarkę, jų transliavimo įrašus ir būtų viešai skelbiami pilni posėdžių protokolai su vardinio balsavimo rezultatais.
Sekite mano įrašus ir sužinosite daug svarbių ir jums aktualių naujienų apie VMS darbą.

Share This