Besitęsiant migrantų krizei, panašu, kad valdžios ranka, teikianti pagalbą, labiau tiesiasi link neteisėtų migrantų, užuot padėjus savo šalies piliečiams. Kiek anksčiau žiniasklaidos priemonės citavo VSAT atstovų pasisakymus, kad iki spalio neliks palapinėse gyvenančių neteisėtų migrantų, prievolė apgyvendinti migrantus užkraunama savivaldybėms.

Štai praėjusią savaitę pranešta, kad Vilniuje, Naujininkų mikrorajone, bus apgyvendinta 400 migrantų. Ar yra protinga apgyvendinti tokį kiekį pabėgelių visai šalia gyvenamųjų namų ir sulaukti aktyvių gyventojų ir bendruomenių nepasitenkinimo? Manau, ne!

Kodėl taip uoliai išrinktieji Tautos atstovai nepasirūpina mūsiškiais? Ar kas skaičiavote, kiek dienų valdžios atstovams užtruko rasti būstą neteisėtai Lietuvos – Baltarusijos sieną kirtusiems migrantams? Kiek skirtingų apgyvendinimo alternatyvų buvo įvertinta – skaitėme pranešimus apie mobilius namelius ir kt. Dabar gi net savivaldybės įpareigotos rasti patalpas pabėgeliams.

Paskaičiuokime migrantus – į Lietuvą šiemet neteisėtai per sieną su Baltarusija pateko daugiau kaip 4,1 tūkst. migrantų. Konteinerinio tipo miestelyje jau apgyvendinta daugiau nei 700 asmenų, o kur dar Užsieniečių registracijos centre apie 400, Rukloje – apie 400, pasienio savivaldybėse.

Palyginkite, kiek laiko socialinio būsto tenka laukti savo būsto įsigyti neišgalintiems Lietuvos piliečiams? Eilės, norinčių gauti socialinį būstą, ilgos visuose didžiuosiuose šalies miestuose (balandžio mėn. duomenimis: Vilniuje būsto laukia 1646, Klaipėdoje – 523, Panevėžyje – 247, Alytuje – 219 asmenys (šeimos)). Kaune socialinio būsto laukia 707 žmonės (šeimos). Vienas asmuo būsto laukia dar nuo 2003 m., 4 – nuo 2004 m., 2 – nuo 2005 m., 5 – nuo 2006 m. Per metus savivaldybė išnuomoja 100–120 socialinių butų.https://1df9585b75ffcd655771d8a824fe233c.safeframe.googlesyndication.com/safeframe/1-0-38/html/container.html

Daugeliui toks būstas – vienintelis išsigelbėjimas. Tačiau nuo 2017 metų socialinis būstas Kauno mieste nuomojamas terminuotai, 3 metų laikotarpiui. Tai net prieštarauja socialinio teisingumo principui. O kiek laiko Lietuvoje užsibus nelaukti svečiai? Gali būti, kad visam laikui.

Kokios pagalbos sulaukia žmonės, akimirksniu gaisre netekę namų ir viso savo turto? Kiek Lietuvos žmonių, nesulaukusių pagalbos, nusprendžia tiesiog išvykti užsidirbti į Norvegiją, Airiją, Ispaniją ar kitas „emigrantų pamėgtas“ šalis?

Valdančiųjų prioritetai aiškūs – pasirūpinti migrantais ir dar gauti ES paramą. O kas pasirūpins savais?

Šaltinis LRT.lt portalas

Share This